Zalety mleka modyfikowanego

Nan Optipro 2 – blog poświęcony zdrowiu

Zalety mleka modyfikowanego z perspektywy matki

Zalety mleka modyfikowanego z perspektywy matki

Najmłodsze dziecko od zawsze matka karmi swoją własną piersią, która przez pierwsze miesiące życia stanowi jego jedyne źródło pożywienia. Przychodzi jednak czas, kiedy dziecko musi podjąć naukę samodzielnego spożywania bardziej “dorosłego” pożywienia. Wtedy właśnie stawia się zwykle na mleko modyfikowane i butelkę, w której się je podaje, początkowo przeplatając ją z karmieniem piersią, a później używając jej jako jego substytut. Jakie zalety wprowadzenia do diety maluszka tegoż mleka odczuje matka? Na tym skupi się nasz artykuł.

Czym jest mleko modyfikowane?

Mlekiem modyfikowanym nazywamy mleko krowie poddane takim modyfikacjom, by było w stanie doskonale imitować mleko z piersi matki. Mleko tego typu posiada nieco zmienione proporcje między białkami a tłuszczami zawartymi w mleku, ale też jest wzbogacane minerałami i nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, które będą w stanie przysłużyć się dziecku w konkretnym wieku.

Szczególny nacisk należy nałożyć właśnie na konkretny wiek dziecka – mleko występuje bowiem w wielu wariantach ściśle z nim związanym. Stawiając więc na Nan Optipro 2 od BEE wybierzemy produkt najbardziej odpowiedni dla dwulatka – inne będziemy musieli wybrać dla dzieciaków nieco starszych.

Zalety mleka modyfikowanego, które odczuje matka

Matka w dużym stopniu się poświęca karmiąc piersią. Stawiając na mleko modyfikowane jest wreszcie w stanie odetchnąć i dać swojemu organizmowi nieco oddechu. Choć jest to jedna z najbardziej odczuwalnych przez nią zalet, nie jest jedyna. Do tych równie zauważalnych należy to, że:

  • mlekiem modyfikowanym może karmić dziecko każdy – matka nie musi więc być przy tym obecna, co daje spore możliwości opieki nad dzieciakiem innym członkom rodziny czy specjalistom;
  • mleko modyfikowane umożliwia kontrolowanie diety dziecka – w przeciwieństwie do karmienia piersią, tutaj wiemy, ile pokarmu właściwie spożyło dziecko i możemy łatwo określić, czy potrzebuje więcej czasu na skończenie posiłku;
  • mleko to pozwala dziecku być dłużej najedzonym, co z kolei jest bardzo wygodne dla matki, która z pewnością i tak jest zapracowana milionem innych spraw ściśle związanych ze swoją pociechą.

Podsumowanie

Mleko modyfikowane podawane w butelce stanowi zdecydowanie najlepszy sposób na oduczenie małego dziecka sięgania po pierś, ale też dostarczenie temu nieco starszemu niezbędnych mu witamin i składników odżywczych. Jak jednak wyjaśniliśmy w naszym artykule, mnóstwo pozytywów wyniesie z niego również i matka, wreszcie zyskując czas tylko dla siebie.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com