Zalety mleka modyfikowanego

Nan Optipro 2 – blog poświęcony zdrowiu

Co zyska matka na wprowadzeniu mleka modyfikowanego do diety swojego dziecka?

Co zyska matka na wprowadzeniu mleka modyfikowanego do diety swojego dziecka?

Dziecko ma to do siebie, że w pierwszych miesiącach swojego życia całość pożywienia, które spożywa czerpie z piersi matki. Nadchodzi jednak moment, w którym ową pierś porzuca – najczęściej na rzecz wprowadzanej przez matkę butelki, zazwyczaj zawierającej mleko modyfikowane, które choć w składzie jest stosunkowo podobne, różni się przede wszystkim właśnie formą podania. Czym tak naprawdę ono jest i jak skorzysta matka na wprowadzeniu go do diety dziecka? Na tym skupimy się w naszym artykule.

Czym jest mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane jest dokładnie tym, co sugeruje jego nazwa – zmodyfikowaną wersją mleka krowiego, zmienioną pod względem proporcji białek i tłuszczów, ale też wzbogaconą o składniki mineralne oraz witaminy, które są niezbędne młodemu człowiekowi w jego rozwoju. Mleko modyfikowane trzeba zawsze dobierać do wieku pociechy – przykładowo, mając w domu dwulatka warto postawić na produkt pokroju nan optipro 2 (https://www.bee.pl/nestle-nan-optipro-2-mleko-modyfikowane-w-proszku-dla-niemowlat-powyzej-6-miesiaca-800-g_p999196.html).

Zalety mleka modyfikowanego z perspektywy matki

Głównym plusem płynącym z wprowadzenia mleka modyfikowanego do diety dziecka jest ulga dla jego matki. Jak bowiem powszechnie wiadomo, karmienie piersią potrafi być dla niej i dla jej organizmu bardzo wykańczające. To jednak nie jedyna zaleta. Do tych równie dobrych należy:

  • możliwość karmienia dziecka przez inne osoby – butelkę dziecku może dać każdy, w związku z czym obecność matki w czasie procesu karmienia nie jest wymagana; daje to możliwość zatrudnienia opiekunki czy poproszenia kogoś z rodziny o zostanie z maluszkiem;
  • brak konieczności pilnowania diety – matka nie musi już trzymać się diety, by mleko z jej piersi było odpowiedniej jakości; może też już sobie pozwolić na alkohol, ale i inne produkty, które mogłyby powodować alergie u dziecka;
  • możliwość ustalenia harmonogramu karmienia – matka jest w stanie określić, czy dziecko już się najadło, czy jeszcze potrzebuje na to czasu, ale też ustalić, ile je o określonej porze dnia i kiedy staje się głodne; analizując te informacje może z kolei ustalić harmonogram, według którego będzie karmić;
  • brak obawy o jakość pokarmu – nie ma znaczenia, czy matka czuje się dobrze czy źle – mleko modyfikowane zawsze będzie optymalne dla dziecka.

Podsumowanie

Na wprowadzeniu mleka modyfikowanego do diety dziecka, które już odstawiło albo dopiero zaczęło odstawianie piersi matki skorzysta nie tylko ono samo, ale i matka, zyskując większą swobodę karmienia, ale i wiele więcej. Mleko modyfikowane jest więc jedną z najlepszych opcji, na które może się zdecydować we wczesnych fazach swojego rodzicielstwa.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com